Küpsised

MOBEC’i KÜPSISTE KASUTAMISE PÕHIMÕTTED

Käesolevad küpsiste kasutamise põhimõtted tulenevad EUROOPA PARLAMENDI JA NÕUKOGU MÄÄRUSEST (EL) 2016/679 ning reguleerivad Mobeci poolt küpsiste kasutamist.

1. MÕISTED

1.1. Küpsis – Küpsised on väikesemahulised failid, mille külastatud veebilehed saadavad külastaja lõppseadmesse  (näiteks arvuti, mobiiltelefon). Küpsised salvestatakse veebibrauseri failikataloogi (näiteks Internet Explorer, Firefox), veebilehe külastaja lõppseadme kõvakettale. Kui külastaja sama veebilehte uuesti külastab, siis külastaja veebibrauser loeb küpsist ja annab info tagasi veebilehele või elemendile, mis algselt küpsise paigaldas. Küpsised ei ohusta veebilehe külastaja arvutit mingil moel.

2. KÜPSISTE KASUTAMISE EESMÄRGID

2.1.Küpsised aitavad:

  • -toimida veebilehel Sinu ootustele vastavalt
  • -vältida vajadust ühe sessiooni jooksul mitu korda sisse logida
  • -mäletada Sinu seadistusi
  • -parandada Mobeci veebilehe kiirust ja turvalisust
  • -Mobeci veebilehe sisu sotsiaalmeedias hõlpsamini jagada (Facebook)
  • -plaanida veebilehe parandusi ja arendusi
  • -muuta Mobeci pakkumisi ja turundusteateid sinu vajadustele sobivamaks

3. KÜPSISTE TÜÜBID JA LIIGITAMINE

3.1. Mobeci veebilehel kasutame sessiooni- ja püsivaid küpsiseid. Need on küpsised, mida kasutame meie ja/või mida kasutavad kolmandad pooled.

  • -Sessiooniküpsised salvestuvad üksnes ajutiselt veebilehe külastamise ajaks. Sessiooniküpsiseid kasutame statistika ja analüüsi jaoks.
  • -Püsiküpsised salvestuvad mingiks kindlaks ajaperioodiks, mis võib olla 1 kuust 10 aastani, kuid soovi korral saate need ise seadmest kustutada. Püsiküpsiste eesmärkideks on:
– veebilehitseja tuvastamine – küpsised, mis võimaldavad veebilehitseja äratundmist ja turvalisemat veebisaidi kasutust.
– ostukorvi sisu salvestamine – küpsised, mis salvestavad sinu ostukorvi sisu, et tellimus mugavalt lõpule viia ka peale külastust mõnel muul päeval.
– veebisaidi turvalisus ja teenuste terviklikkus – küpsised, mis aitavad teenuseid kujundada ja parimat kasutuskogemust luua.
– kasutajastatistika ja -analüüs – küpsised, mis annavad teavet selle kohta, kuidas ja kui tihti Mobeci e-poodi kasutatakse, missugused on kasutajarühmad ja milliseid otsingutööriistu kasutatakse.
– teenuste pakkumine ja kasutajate vajaduste analüüs – küpsised, mis aitavad välja arendada klientide vajadustele kõige paremini vastavaid pakkumusi.
3.2. Küpsiste liigitamine

Mobeci kodulehel kasutatakse küpsiseid järgmise liigituse põhjal.

3.2.1. Vajalikud küpsised

Võimaldab kasutada veebilehe funktsioone ja mäletada vormidesse sisestatud teavet ka siis, kui kasutaja liigub sessiooni ajal muudel Mobeci kodulehe alalehtedel. Ilma rangelt vajalike küpsisteta pole kindla veebilehe teenused võimalikud. Vajalikud küpsised ei kogu turunduslikul eesmärgil teavet ega jäta meelde, milliseid lehti internetis vaadatakse.

3.2.2. Jõudlusküpsised

Jõudlusküpsised koguvad teavet veebilehe kasutuse kohta ja nende abil saab parandada veebilehe töötamisviisi. Jõudlusküpsised näitavad, milliseid lehti külastati kõige sagedamini, millised olid veebilehe külastamisel tekkinud raskused ning, kas veebilehe reklaam toimib või mitte. Jõudlusküpsised ei kogu teavet isiku kohta ja kogutud teave on anonüümne.

3.2.3. Funktsionaalsusküpsised

Funktsionaalsusküpsised mäletavad Sinu valikuid ning pakuvad täiustatud ja isiklikumaid funktsioone. Need küpsised mäletavad tehtud muudatusi, aga ei salvesta tegevusi kolmandatel veebilehtedel.

4. KÜPSISTE HALDAMINE JA KUSTUTAMINE

Küpsised, mis on rangelt vajalikud, käivad alati kaasas meie veebilehe kasutamisega. Kasutaja keeldumisel ei ole võimalik ennustada, kuidas veebileht edasi töötab.

Palun vaata funktsionaalsusküpsiste ja sihipäraste küpsiste kasutamist oma veebilehitseja seadetest: http://et.wondershare.com/recover-data/delete-cookies-from-web-browser.html.

Küpsiste kustutamisel või keelamisel võid kaotada juurdepääsu mõnele Mobeci veebilehe funktsioonile ja alalehele. Küpsiste seadete muutmine mõjutab kõiki veebilehti, mida külastad.

Oluline on, et kui küpsise blokeerimiseks kasutada kolmanda isiku loobumislinki, ei pruugi see küpsist Sinu lehitsejast kustutada, vaid lihtsalt blokeerib selle edasise kasutamise. Kui soovid kindlat küpsist kustutada, tuleb seda oma lehitsejas ise teha.